środa, 23 stycznia 2013

Melanie Gideon "Żona 22"

Książki to moja druga pasja. Gdy tylko znajdę chwilę czasu sięgam po jakąś powieść. Najbardziej lubię romanse historyczne, ale czasami czytam coś zupełnie odbiegającego od moich upodobań. Tak też było i z tą powieścią. "Żona_22" autorstwa Melanie Gideon to opowieść z życia wzięta, nie tylko dla mężatek... Najpierw miłość, później zaręczyny i ślub, a potem żyli długo i szczęśliwie. Niestety tak bywa tylko w bajkach, relania okazują się zupełnie inne. Tutaj gdzie większość opowieści się kończy, książka Melanie Gideon właśnie się zaczyna. Prędzej czy później w związku pojawia się nuda i problemy dnia codziennego. Mija fascynacja, a rodzi się pytanie czy czy ten, który jest u naszego boku to ten właściwy.

Powieść opowiada historię dojrzałej kobiety o imieniu Alice. Nasza bohaterka jest już po czterdziestce i zbliża się do przełomowego czasu w swoim życiu: to będzie rok, kiedy przeżyje wiekiem swoją matkę. Ma za sobą prawie dwudziestoletni staż małżeński. Jest mamą dwójki dzieci Zoe i Petera. Pracuje w szkole prowadząc kółko teatralne. Jej mąż William jest specjalistą od promocji w agencji reklamowej. Alice i William są zwyczajną parą, rodziną jakich wiele. Minęły romantyczne chwile, porywy serca i namiętności, urocze randki. W życie wkrada się rutyna, obojętność, a para coraz mniej ze sobą rozmawia. Dlatego Alice, namiętna internautka, postanawia odpowiedzieć na pewną ofertę, którą dostaje drogą mailową i wziąć udział w anonimowym badaniu na temat małżeństw z długoletnim stażem. Ma odpowiedzieć szczerze na szereg pytań z ankiety, a w zamian za to dostanie nagrodę w wysokości tysiąca dolarów. W związku z tym projektem zostaje przydzielony jej osobisty asystent, a ona sama otrzymuje nick Żona_22. W miarę zadawania kolejnych pytań i odpowiedzi na nie kontakty między asystentem a Alice stają się coraz bardziej osobiste i zaczynają wykraczać poza czysto zawodową znajomość. Zaczyna robić się romantycznie i gorąco. Czy to oznacza, że Alice zakocha się na nowo i odejdzie od męża w ramiona tajemniczego pracownika Ośrodka Badań Netherfield?

Książka pochłonęła mnie bez reszty. Pomimo tego, że problemy głównej bohaterki nie są mi bliskie, to mogłam w niej zobaczyć poniekąd siebie. Sama kompozycja książki jest bardzo nowoczesna. Rozdziały przybierają przeróżną postać: wymiany korespondencji e-mailowej, postów zamieszczanych na Facebooku czy listy wyników z wyszukiwarki Google. W pozornie tylko lekkiej treści niesie w sobie wiele mądrości i życiowych prawd.Cena: 37 złotych

1 komentarz: